מתי צריך להחליף צמיגים לרכב?

אז עכשיו אתם כבר יודעים, איך לשמור על הצמיגים שלכם לאורך זמן רב יותר, אך בכל זאת, צריך לדעת לזהות מתי הזמן שצריך להחליף את הצמיגים ברכב, אנחנו כאן לענות על השאלה הזאת.

רצוי להחליף צמיגים מדי 3-5 שנים או כשהם נשחקים יותר מדי. כדי לוודא שאתם לא נמצאים בטווח סיכון, הקפידו לבדוק את מצב הצמיג מדי שנה, מומלץ לפני הטסט. כמו כן, התבוננו מדי פעם בצמיגי הרכב בעצמכם ובצעו בדיקת תקינות פשוטה: בחנו את חריצי הצמיג – מה העומק שלהם? 

כאשר הצמיג חדש – העומק הוא כ-8 מ"מ.

כאשר הצמיג שחוק מאוד – העומק הוא 2 מ"מ.

ולכן רצוי להחליף צמיג כאשר החריצים מגיעים לעומק של 3-5 מ"מ.

מה דורש תהליך החלפת הצמיגים?

את הצמיגים החדשים רצוי להתקין על הגלגלים האחוריים (בהנחה ומתקינים רק זוג חדש ולא מחליפים את כל צמיגי הרכב, כמובן). הסיבה לכך היא שניתן לשמור טוב יותר על יציבות הרכב במקרי חירום.

את החלפת הצמיגים לרכב הקפידו לבצע בפנצ'רייה אמינה עם בעלי מקצוע שתוכלו לסמוך עליהם. בדקו מקרוב את הצמיגים החדשים שמתקינים על הגלגלים ובדקו שהתאריך הרשום עליהם (שני מספרים בפורמט של שנה-שבוע) מעיד שאינם ישנים מדי.

בדקו שהצמיגים יוצרו על ידי יצרן הרכב ויובאו בעזרת ספק מורשה. בהחלפת הצמיגים ודאו שתקבלו אחריות על הצמיג למקרה של תקלה. מחירי החלפת הצמיגים יכולים לנוע בין פנצ'ריה לפנצ'ריה ולכן נמליץ לבצע סקר שוק קצר ולהשוות מחירים בין מקום למקום. היזהרו מפני הצעות שנשמעות טובות מכדי להיות אמיתיות – מחיר זול "מדי" מעורר חשד שמדובר בהונאה.

בצמיגי אם המושבות נשמח לעזור לכם בכל שאלה, לבצע החלפת צמיגים אמינה במחיר אטרקטיבי ולשמור על בטיחות הרכב לפני הכל! מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ועזרה.

חזרה להרשמה
חזרה להרשמה
דילוג לתוכן